Hotline
Hemen arayın!
#
SAUNA AHŞAP SEÇİMİ:

Tavan, taban, yan duvarlar ve oturaklarda sauna kullanımına uygun, fırınlanmış ve zımparalanmış ahşaplar ham olarak kullanılmalıdır. SARE Havuz & SPA alt kısımda özellikleri ile belirttiğimiz ahşapları tercihiniz doğrultusunda saunanızın imalatında kullanmaktadır.


-Akdeniz Çamı:
Kızıl, damarlı bir görünüme sahiptir. Kendisine has bir kokusu vardır. Bulunması kolay ve budak reçine miktarının çok fazla olmasından kaynaklı maliyeti diğer ahşaplara göre düşüktür. Aynı zamanda bu çam türü sauna duvarlarında kullanılabilir ama oturak ve zemin kısımlarında kesinlikle kullanılmaz.


-Sibirya Çamı:
Sibirya çamında budak bulunmaz ve reçine miktarı da düşüktür. Düzgün damar yapısı ve rengi ile muhteşem bir görünüme sahiptir. Sauna yapımında özelliklerden dolayı en çok tercih edilen ağaç türüdür. Çok az miktarda reçine çıkarmasından kaynaklı oturaklarda kullanımı kesinlikle doğru değildir.


-Abachi (Ayous)
Afrika kökenli bir ahşaptır. Budaksız reçinesiz ve düz damar yapısına sahiptir. Yumuşak bir dokuya sahip olan bu ağaç türünün en önemli özelliklerinden birisi de ısıyı tutmamasıdır. Oturaklarda ve paspaslarda kullanılması gereken tek ağaç türü Abachi (Ayous) ağacıdır. SARE Havuz & SPA sauna imalatında tecrübeli teknik kadrosu ile doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

#